مجموعه فیلم و عکس پدیده بعنوان تنها مرکزی در استان هرمزگان شناخته می شود که بصورت همزمان در همه شاخه های فیلم،عکس و تبلیغات در حال فعالیت می باشد.برند پدیده فیلم از سال 1389 تاکنون به مدیریت آقای حسن محمودی باغستانی فعال می باشد.هلدینگ پدیده تلفیقی از موسسه تصویربرداری،آتلیه عکاسی و کانون آگهی تبلیغاتی می باشد.

در حال حاضر این مرکز با داشتن بیش از 13 نفر پرسنل آقا و خانم ،ایجاد اشتغال غیر مستقیم برای بیش از 20 نفر و همچنین تربیت و معرفی بیش از 50 عکاس-تصویربردار و ادیتور  به بازار کار،بعنوان یکی از مراکز کارآفرین استان هرمزگان بشمار می آید.

تاریخچه:
موسسه پدیده فیلم در سال 1389 به آدرس اولیه بندرعباس – خیابان دانشگاه و به مدیریت حسن محمودی تاسیس گردید.در ابتدا این مرکز خدمات تصویر برداری از مجالس و مراسمات را انجام می داد.
در ادامه و در آغازین روزهای سال 1393 این موسسه به آدرس چهارراه فاطمیه جنب عکاسی ساسان نقل مکان نمود،و در این دفتر انواع خدمات تصویر برداری از همایش و کنسرتها و مراسمات ارگانی را ارایه نمود.در سال 1394 در زمینه تصویر برداری صنعتی فعالیت خود را آغاز نمود و فعالیت خویش را به تولید تیزرهای تبلیغاتی،صنعتی و تجاری توسعه داد.
در این حال فعالیت های مجالس،کلیپ،عکاسی فضای باز، موزیک ویدیوهای مجاز در سطحی بالاتر ارتقا یافت و سرانجام در سال 1396 با نقل مکان به دفتر جدید به آدرس رسالت شمالی،و انتخاب عنوان “مجموعه فیلم و عکس پدیده” استودیو تخصصی عکس را نیز افتتاح نمود.
در سال 1398 کانون آگهی تبلیغاتی را با فعالیت تبلیغات محیطی-تیزرهای کوتاه تبلیغاتی و چاپ اقلام تبلیغاتی تاسیس نمود.و اکنون این مرکز جامع و منحصر بفرد در استان،در 20 رشته تخصصی فعالیت می نماید.
در سال 1399 شعبه بین المللی این موسسه در کشور عمان در حال راه اندازی میباشد که خدمات متفاوتی را به مردم این کشور ارایه می نماید.
پدیده فیلم دوسال متوالی (سال 96 و97) بعنوان واحد نمونه کارآفرینی شهرستان شناخته شده است و تنها نماینده استان در مجمع مدیران استراتژیک کارافرین در سطح کشور میباشد و مفتخر به اخذ ایزوهای کیفیت مختلفی شده است.
امروز خانواده پدیده با بهره گیری از نیروهای تماما بومی،جوان و خلاق،شعار کیفیت متمایز را برای ارایه کارهای خود برگزیده است و تلاش دارد سطح تصویر برداری،عکاسی و فیلم استان را به جایگاه اصلی و ممتاز خود برساند.